
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 15 A |
| Output Voltage | 4 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.25 V |
| Max Output Current | 15 A |
| Quiescent Current | 1.5 mA |
| Max Frequency | 350 kHz |
| Switching Frequency | 350 kHz |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Duty Cycle | 94 % |
| Schedule B | 8542390000 |
| Min Input Voltage | 2.25 V |
| Output Type | Transistor Driver |
| Topology | Buck |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Function | Step-Down |
Stock: 1029
Distributors
pcbx
Unit Price$1.32685
Ext.Price$1.32685
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.32685 | $1.32685 |
| 10 | $0.98231 | $9.82310 |
| 25 | $0.89511 | $22.37775 |
| 50 | $0.84678 | $42.33900 |
| 100 | $0.80107 | $80.10700 |
| 300 | $0.76252 | $228.75600 |
| 500 | $0.72583 | $362.91500 |
| 1000 | $0.70104 | $701.04000 |
